Retrica Camera nedir?

Retrica  Camera nedir

Retrica Viewer uygulaması  son zamanlarda popülerleşen bir fotoğraf uygulamasıdır. Tabletinizde bulunan fotoğrafları düzenleyebilir ve diğer kullanıcıların beğenisine sunabilirsiniz. Çekilen resimleri hem galeriye hemde Retrica albümüne kaydedebilirsiniz. Bu şekilde resimlerin orjinali de ayrıca yedek olarak bulunur.

Retrica mobile uygulaması ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir fotoğraf çekme ve efekt ekleme uygulamasıdır. Retrica, Mobile tabanlı telefonunuzla çektiğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğrafları özel efektlerle süsleyerek bambaşka bir görünüm kazandırabileceğiniz bir fotoğraf uygulamasıdır. Ön kamera desteği sayesinde selfie çekimleriniz için de kullanabileceğiniz uygulamada fotoğraflarınızı renklendiren 80 özel filtre seçeneği bulunuyor.

Fotoğraflarınızı çekmeden veya çektikten sonra filtre uygulamanıza izin veren Retrica, profesyonel olarak tasarlanmış çok sayıda fitre içeriyor. Diğer kamera uygulamalarından çok daha fazlasını yapabilen Retrica ile vintage stili fotoğraflar çekebilir, harika fotoğraf kolajları oluşturabilir, fotoğraflarınıza çerçeve ekleyebilirsiniz. Zamanlayıcı modunu açarak fotoğrafınızın belli bir süre sonra çekilmesini ve belli aralıklarla otomatik olarak çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf çekme ve düzünleme uygulamaso olan Retrica oldukça kullanışlıdır. İster fotoğraf çekerken istersekte çektikten sonra düzenlemize olanak sağlar. Birçok efect ücretsiz olmasına karşın bazı özellikleri ücretli olup yanlız pro versionunda veriliyor. Fotoğraf çekmek ve düzenlemek konusunda genelde tercih edilen uygulama olmuştur.

Retricanın ön kamera (selfie) çekim desteği sayesinde özçekimlerinizi 100 den fazla farklı efekt ile düzenleyebilirsiniz. Günümüzde genellikle genç kızların vazgeçilmezi olan Retrica ile çirkin görünen kız kalmadı diyebiliriz.

Çektiğiniz fotoğraflara uygulayacağınız efektler ile, Facebook veya Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda daha farklı fotoğraflar paylaşabilirsiniz.

Retrica

retrica

Link : http://retrica-indir.com/retrica-camera-nedir.html

Retrica uygulamasını hem android akıllı telefonlarınızda, hem tabletlerinizde, hemde ios işletim sistemini kullanan Apple ürünlerinde kullanabilirsiniz. Google Play Android Market ve iOS iTunes’ta bulunan ve Android Telefonlar ile iPhone ve iPadlerde çalışan uygulamayı indirmekte gayet kolay. Facebook ve Twitter’da da hızlı paylaşım yapmanıza olanak tanıyorç

Retrica Özellikleri:

  • 80 vintage filtesi (25’i Pro sürümde kullanılabilir)
  • Ön ve arka kamera desteği
  • Kolaj seçenekleri
  • Zamanlayıcı
  • Seçilebilir kenarlıklar
  • Rastgele filtre uygulama
  • Galeriye ve Retrica albüme kaydetme

Retrica Kamera Seçenekleri: Ön kamera (selfie) ve arka kamera seçenekleri mevcuttur. Her iki kamera ile çekim yapmanıza olanak tanır. Retrica ile gelen 55 adet ücretsiz filtreden istediğinizi seçip uygulayabilirsiniz.

Retrica Kolaj Özelliği: Zaman aralığını belirleyip ardardına resimler çekebilirsiniz. Resim kulübesindeki gibi bir deneyim! Kolaj çeşitliliği ile birkaç resmi tek karede bireştirebilirsiniz.

Uygulamanın eksi yönlerinden biri kameranın otomatik odaklama özelliğinden yararlanamıyor olması ve çoğu filtrenin ücretli olmasına karşın en çok tercih edilen program olmaya devam ediyor.

Retrica nasıl kullanılır?

Retrica mobile uygulaması kullanımı oldukça kolay ve ücretsiz bir uygulamadır. Retrica uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Cihazınızın “Uygulamalar” bölümünde yer alan “Retrica” uygulamasını çalıştırın.

Retrica uygulaması ile çekeceğiniz fotoğrafa efekt eklemek için uygulama ekranındaki rastgele efekt seçmenizi sağlayacak

Seçtiğiniz efekt ile fotoğraf çekmek için uygulama ekranının alt kısmındaki

Çektiğiniz fotoğrafı paylaşmak için

simgesine dokunup Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızdan birisinde paylaşabilirsiniz.

Ayrıca tüm efektlerin listesini görmek için “efektler” simgesine dokunarak tüm efektleri inceleyebilirsiniz.

Retrica Pro nedir

Retrica Pro, uygulamanın ücretli ve tam sürüm versiyonudur. Retrica Android uygulamasını tüm özellikleriyle ve reklamsız olarak kullanmak için ücretli olan Pro versiyona geçiş yapabilirsiniz

Uygulama ekranının sol üst kısmındaki Ayarlar simgesine dokunun.

Karşınıza gelen “Ayarlar” penceresinde yer alan “Pro Upgrade” seçeneğine dokunun. Açılan “Pro Upgrade” sayfasındaki “Buy” butonuna tıklayarak ücretini ödeyip uygulamanın tüm özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tag :Retrica Indir,retrica,retrica camera,retrica download,retrica app,retrica apk,retrica online,download retrica

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s